Závěrečné kolo LP 2012

22. 12. 2012

V sobotu 15. 12. se v DDM Litomyšl hrál závěrečný turnaj o Litomyšlský pohár 2012 ve stolním táhlovém hokeji Stiga. Pořadatelé nepamatují, kdy naposledy bylo už v listopadu o všech předních místech rozhodnuto a tak účast 8 nejvěrnějších hráčů nepřekvapila. Aspoň se hrálo v 1 skupině bez pauz s jistotou postupu do vyřazovací části. V pořadí po základní části k překvapení nedošlo, neboť lepší aktuální forma Michala Boštíka oproti Zdeňku Lopaurovi se zdá být trvalá. Čtvrtfinálové dvojice přinesly ve 3 případech nerovné souboje, pouze Jindra Petr po úvodní porážce s Láďou Cafourkem přistoupil k dalším bojům koncentrovaněji a úspěšněji. V rodinném semifinále si Patrik poradil s Jindrou snadno 3:0, Michal bojoval s Lopym pouze o zápas déle. Finále mezi Patrikem a Michalem po vyrovnaných zápasech skončilo krutě 3:0 a Patrik tak v LP získal už své 27. vítězství v řadě a 41. celkem. Série o 3. místo se po úvodním Lopyho vítězství nad Jindrou 10:0 zdála být formalitou, ale další 2 výhry si musel perně vydřít. Ve skupině o 5. místo se odehrávaly vyrovnané souboje, ze kterých vyšel nejlépe Láďa a zaznamenal tak největší zlepšení v hodnocení seriálu. Konečné pořadí: 1. Patrik Petr (THC Stiga Elites) 440b., 2. Robert Jež (THC Stiga Svitavy 93) 357, 3. Michal Boštík 342, 4. Zdeněk Lopaur 311, 5. Jindřich Petr 224, 6. Tomáš Halama 157, 7. Jiří Junek 128, 8. Barbora Petrová 116, 9. Dominik Kubík 79, 10. Ladislav Cafourek 75 (všichni Stiga HC Benátky) a dalších 11 účastníků. Za cenu děkujeme firmě ČS AGIP z Litomyšle, za celoroční podporu Pardubickému kraji, městu Litomyšl a obci Benátky. Úvodní kolo ročníku 2013 s předáním vítězných trofejí se uskuteční hned v sobotu 5. 1. od 14 hod. na tradičním místě. Rádi mezi sebou uvítáme zejména Vás, kdož jste byli Ježíškem obdarováni novým hokejem!