MS a Czech open Letovice 2014

16. 4. 2014

Víkend světového Stiga hokeje zažily prvně ve své historii Letovice. Po loňském výborném Mistrovství ČR zde klub THC Stiga Svitavy 93 uspořádal ještě náročnější akci: Mistrovství světa klubů a Czech Open jednotlivců. Sobota patřila týmovým soutěžím, do kterých klub Stiga HC Benátky vyslal 2 týmy – „A“ (Michal Boštík, Robert Jež, Zdeněk Lopaur, Tomáš Halama, Jindřich Petr, Rudolf Marek) + „B“ (Tomáš Jedlička, Jiří Junek, Jiří Malík, David Hejnoch, Barbora Petrová, Milan Zeman). Letos jsme neměli nouzi o hráče a těšili jsme se na dobré výsledky. Mezi 31 týmy bylo Áčko nasazeno jako 17. a Béčko 28. a těšili jsme se alespoň na potvrzení těchto pozic, byť jsme si přáli trochu víc. Bohužel se stal pravý opak: Áčko k úvodnímu zápasu nastoupilo nekoncentrované a zbytečně ho prohrálo, což se s ním vezlo celý den. V základní skupině kromě povinného vítězství nad THC Stiga Svitavy 93 "B" uhrálo jen remizu s E.T.H.L. Milovice, když jen vteřiny scházely k vítězství: Tomáš Halama těsně před koncem posledního zápasu přišel nejen o vedení, ale dokonce prohrál, což tým psychicky neunesl a prohrál i s tradičním rivalem SHC Cheb, aby následně vyhrál skupinu o 25. místo. Béčko si v základní skupině ani neškrtlo, ve skupině o 29. místo remizovalo s THC Stiga Svitavy 93 "B", prohrálo s Veterans Český Dub a drželo jim palce proti Svitavákům, ale ani tato možnost nevyšla a tým obsadil poslední místo. Tvrdé poučení pro květnové MR v JihlavěL Ve finále zvítězil BJC Laimite (Lotyšsko) nad AII Citrus-Art (Rusko), bronz získal nejlepší český tým THC Stiga Elites.

V neděli pokračoval Český pohár 2013/2014 turnajem Czech Open za účasti 146 hráčů. Náš klub reprezentovalo 10 hráčů, kteří po základních skupinách obsadili všechny skupiny výkonnostní kromě elitní A-skupiny. V Béčku vybojoval Michal Boštík postup do play-off, kde však podlehl Danielu Matýskovi (HCS Žabka Praha) a skončil 52., Robert Jež 63., v Céčku Zdeněk Lopaur 72. (v soutěži klubů jsme tak obsadili až 8. místo), v Déčku si Jiří Malík 95. místem upevnil vedení v soutěži o nováčka roku, v Éčku skončil Tomáš Halama 104., Jindřich Petr 109., Josef Sedláček 112., ve skupině F Barbora Petrová 124. a Jiří Junek 127. a ve skupině G Milan Zeman 142. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) se probojoval až do osmifinále turnaje, kde podlehl klubovému kolegovi Yevhenu Levdanskymu a obsadil 11. místo. Ve finále Rus Maxim Borisov porazil Fina Ahti Lampiho, bronz bral Lotyš Atis Silis. Před závěrečným kolem v Rokycanech vede Z. Matoušek ml. před Y. Levdanskym a P. Petrem, M. Boštík je 14., R. Jež 19., Z. Lopaur 24., J. Petr 37., T. Halama 42., B. Petrová je 3. žena a 8. juniorka, R. Jež 6. veterán, klub drží 6. příčku.

pnd9uxss7ovujoqxjqng91fajzmkzfhhrcq6iifl2cd5t29ilwuohtlbfmvetsbx29ks48u.jpg