MR Jihlava 2014

8. 6. 2014

Český pohár 2013/2014 ve Stiga hokeji vyvrcholil Mistrovstvím republiky na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Klub Stiga HC Benátky do sobotního klání 12 týmů jako jediný z klubů postavil 2 družstva. Po neúspěchu na dubnovém MS klubů došlo k malé obměně sestav a hlavně jsme se soustředili na podporu týmového ducha. Áčko (Michal Boštík, Robert Jež, Zdeněk Lopaur, Josef Malý, Tomáš Halama, Jindřich Petr) nastupovalo do turnaje 7. dle žebříčku a v základní skupině pozici potvrdilo výhrami nad týmy HC Stiga Kladno a Nový Rychnov, když navíc velmi potrápilo favority z týmu Big Band Praha (9:11), se kterými ještě před posledním kolem hrálo 8:8. Ve čtvrtfinále podle očekávání podlehlo týmu HCS Žabka Praha, v zápase o 5. - 8. místo opět trápilo Big Band Praha (10:11) a když mělo potvrdit žebříčkovou pozici, podlehlo nadšeně bojujícímu týmu BSE České Budějovice. Béčko (Josef Sedláček, Tomáš Jedlička, Jiří Malík, Barbora Petrová, Milan Zeman, Ladislav Kulhánek, Jiří Malík ml.) nastupovalo na 11. místě, ve skupině překvapivě porazilo THC Teplýšovice 14:8, ale ve skupině o 9. místo už nebodovalo a své umístění pouze potvrdilo. Mistrovský titul po šesté v řadě získal tým THC Stiga Elites, za který nastoupili i Petr Tměj, Ladislav Tměj a Patrik Petr – všichni z Litomyšle).

V neděli byly na pořadu soutěže jednotlivců. V soutěži žen obsadila Barbora Petrová 3. místo, zvítězila Aneta Jackowská (BSE České Budějovice). Mezi veterány zvítězil Pavel Plešák (APP Gladiators Plzeň), nejlepší z našich Robert Jež skončil na 8. místě. Vítězem turnaje juniorů se stal Jiří Chylík (HCS Žabka Praha), jediný zástupce klubu Josef Malý při své poslední účasti v této kategorii vybojoval bronz. V odpolední OPEN kategorii se Mistrem ČR pro rok 2014 stal Lukáš Turoň (THC Třinec), 2. skončil Zdeněk Matoušek ml. (HCS Žabka Praha) a 3. místo obsadil Patrik Petr. Z 8 benátských zástupců si nejlépe vedl Robert Jež, který se jediný probojoval mezi nejlepších 16, kde však získal jen 3 vítězství a skončil 15. Další výsledky na http://www.trefik.cz/stiga/index.aspx. Celkově lze klubové vystoupení hodnotit jako relativně úspěšné, ale bude třeba dál trpělivě pracovat s mládeží.

Náhledy fotografií ze složky MR Jihlava 2014