Jdi na obsah Jdi na menu

ČP Rokycany 2014

16. 5. 2014

Český pohár 2013/2014 ve Stiga hokeji skončil turnajem v Rokycanech za účasti 55 hráčů. Klub Stiga HC Benátky reprezentovalo 7 statečných, takže byli zastoupení ve všech 3 základních skupinách: z 1. skupiny se Robert Jež probojoval do Áčka, Tomáš Halama se Zdeňkem Lopaurem do Béčka a na Jiřího Malíka zbylo Céčko; ve 2. skupině Jindřich Petr o bod zaostal za Béčkem a spolu s dcerou Barborou šel do Céčka; vynikající 2. místo ve 3. skupině katapultovalo Michala Boštíka do Áčka. Nadějné dopolední výkony Boštíka, Halamy a Petra se však odpoledne nepotvrdilyL V elitní A-skupině Michal Boštík uhrál jen 3 výhry a 3 remízy a skončil 19. pouhé 2 body za play-off, Robert Jež 24. místem skupinu uzavřel. V Béčku si Zdeněk Lopaur 3. místem vybojoval postup do play-off, ve čtvrtfinále vyřadil Jana Hlůžka (HC Stiga Kladno) 4:2 na zápasy, ale v semifinále podlehl Davidu Brdíčkovi (THC Stiga Svitavy 93) 1:4 a skončil 27. - v soutěži klubů jsme tak obsadili 7. místo, Tomáš Halama skončil na 39. místě. V Céčku Jindřich Petr skončil 47., Jiří Malík 50. a Barbora Petrová 53. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po vítězství ve 3. skupině a 3. místě v Áčku prošel až do finále, kde podlehl Zdeňku Matouškovi ml. 1:4, 3. skončil Filip Hamáček (oba HCS Žabka Praha). Konečné pořadí seriálu: 1. Z. Matoušek ml., 2. Y. Levdansky (THC Stiga Elites), 3. P. Petr, 15. M. Boštík, 19. R. Jež, 24. Z. Lopaur, 38. J. Petr, 41. T. Halama, J. Malík vyhrál soutěž nováčků, B. Petrová je 3. žena a 9. juniorka, R. Jež 6. veterán, klub obsadil 6. příčku.

Průběžné pořadí domácích soutěží: Litomyšl Stiga liga (po 4 měsících) – 1. Zdeněk Lopaur 150b., 2. Michal Boštík 145, 3. Jindřich Petr 108., Litomyšlský pohár (po 5 turnajích) - 1. Michal Boštík 180, 2. Robert Jež 170b., 3. Tomáš Halama 113.