ČP Praha - Satalice 2013

Předvánoční turnaj Českého poháru ve stolním táhlovém hokeji se tradičně uskutečnil v Praze – Satalicích. Klub Stiga HC Benátky byl mezi 68 hráči zastoupen hned 7 reprezentanty. Z dopoledních základních skupin se do elitního Áčka dostal pouze Michal Boštík, který ale zabojoval a prodral se až do vyřazovacích bojů. V osmifinále však nastoupil proti Janu Dryákovi (Big Band Praha), kterému po boji podlehl 0:3 na zápasy a obsadil 13. příčku. V Béčku nás zastupoval pouze Tomáš Halama, který také nezklamal a 16. místem ve skupině skončil 40. celkově. Protože náš kapitán Zdeněk Lopaur musel hrát až skupinu C, dostal za úkol ji vyhrát a skončit 45., protože jsme potřebovali maximum bodů do soutěže klubů. To se mu nakonec těsně podařilo, když mu vydatně pomohl Jindřich Petr, který o 2 body obral druhého ve skupině M. Holečka (HC Stiga Kladno), ale sám skončil až 51., 52. Jiří Malík, 55. David Hejnoch a 56. Jiří Junek. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) vyřadil v osmifinále Pavla Plešáka (APP Gladiators Plzeň), prohrál ve čtvrtfinále se Zdeňkem Matouškem ml. (HCS Žabka Praha) 2:3 na zápasy, když vedl již 2:1 a skončil 8. Zvítězil domácí Z. Matoušek ml. před Leošem Hvižděm ml. (THC Stiga-Game Příbram) a Stanislavem Krausem (Absolut Desperation). Po 4 turnajích je v čele Z. Matoušek ml. před J. Dryákem a F. Hamáčkem (HCS Žabka Praha), P. Petr je 24., Z. Lopaur 25., M. Boštík 28., J. Petr 34., J. Junek 40., T. Halama 43., J. Malík vede soutěž nováčků, B. Petrová je 3. žena, J. Malý 6. junior, Z. Lopaur 9. veterán, klub 7. příčkou na turnaji těsně spadl na stejnou pozici celkově. Příští turnaj se 18. 1. uskuteční v Brně a budeme bojovat i za vás!

Náhledy fotografií ze složky ČP Praha - Satalice 2013