ČP Milovice 2014

28. 3. 2014

Stiga hokejisté oslavují příchod jara tradičně Českým pohárem v milovické sokolovně, kam se letos sjelo 64 hráčů. Klub Stiga HC Benátky reprezentovalo hned 9 hráčů a už po základních skupinách bylo jasné, že budeme spokojeni. Do elitní A-skupiny se totiž probojovali Michal Boštík, Zdeněk Lopaur a Robert Jež, a proto jsme se těšili na případný postup do play-off. Michalu Boštíkovi se to opravdu podařilo, v osmifinále si zahrál se svým kamarádem Patrikem Petrem (0:3 na zápasy) a obsadil 16. místo; Zdeněk Lopaur skončil 22. a Robert Jež 24., když obrana tentokrát nebyla jejich silnou stránkou. V soutěži klubů jsme tak obsadili 6. místo. V Béčku bránil Tomáš Halama ještě hůř, a protože taky málo střílel, málem skončil poslední (43.). Zbylá pětice si zahrála v Céčku: nejlépe 51. Jindřich Petr, dále 57. David Hejnoch, 58. Jiří Junek, 61. Barbora Petrová a 63. Milan Zeman. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) ve čtvrtfinále vyřadil Daniela Matýska, v semifinále podlehl Zdeňku Matouškovi ml. (oba HCS Žabka Praha) 1:3 a díky vítězství v A-skupině obsadil 3. místo. Ve finále Yevhen Levdansky (UKR - THC Stiga Elites) porazil Z. Matouška ml. Po 8 turnajích vede Z. Matoušek ml. před Y. Levdanskym a J. Dryákem (Big Band Praha), P. Petr je 4., M. Boštík 14., R. Jež 19., Z. Lopaur 24., J. Petr 38., T. Halama 42., J. Malík vede soutěž nováčků, B. Petrová je 3. žena a 8. juniorka, R. Jež 6. veterán, klub atakuje 5. příčku. Český pohár pokračuje v Letovicích – 12. 4. MS klubů + 13. 4. Czech Open.