Jdi na obsah Jdi na menu

ČP Litomyšl 2013

17. 11. 2013

Již druhý turnaj Českého poháru ve stolním táhlovém hokeji pořádal letos klub Stiga HC Benátky v litomyšlském Lidovém domě. Bojovat o krásné trofeje z atelieru DUKE bohemia, jimž vévodil 62 cm vysoký pohár v ručně vyrobené dárkové krabici, přijelo a přišlo právě 62 hráčů. Vyvstává proto otázka, zda napříště nesehnat pohár aspoň metrový, aby se nás sjelo 100;-) Pořádající klub reprezentovalo 9 zástupců, kteří museli nejprve nachystat v sále vše potřebné a během turnaje třeba pouštět znělku, opravovat hokeje a fotit, takže ne každý se mohl dostatečně soustředit na svůj výkon. Proto jsme na konci byli mile překvapeni z výsledku týmu, který díky 18. Michalu Boštíkovi (2 body od play-off A-skupiny), 26. Zdeňku Lopaurovi (v play-off Béčka uhájil pozici ze skupiny) a 34. Tomáši Halamovi (2 body od play-off B-skupiny) obsadil 6. příčku. Za nimi se umístili 41. Josef Malý, 46. Josef Sedláček (bod za vítězem Céčka), 52. Jindřich Petr, 54. Barbora Petrová, 55. Jiří Junek a 57. Jiří Malík. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) prohrál ve čtvrtfinále se Zdeňkem Matouškem ml. (HCS Žabka Praha) 2:3 na zápasy po 2 prohraných prodlouženích a skončil 5. Nejvyšší pohár historie soutěže si odvezl favorizovaný Lukáš Turoň (THC Třinec), o další se přihlásili Z. Matoušek ml. a Yevhen Levdansky (THC Stiga Elites). Po 3 turnajích je v čele Z. Matoušek ml. před Y. Levdanskym a F. Hamáčkem (HCS Žabka Praha), Z. Lopaur je 18., J. Petr 33., M. Boštík 35., J. Junek 38., T. Halama 42., J. Malík vede soutěž nováčků, B. Petrová soutěž žen, J. Malý je 3. junior, Z. Lopaur 5. veterán, klub drží 6. místo. Příští turnaj se 14. 12. uskuteční v Praze – držte nám palce!