Jdi na obsah Jdi na menu

ČP Kladno 2014

2. 3. 2014

Český pohár 2013/2014 ve stolním táhlovém hokeji Stiga pokračoval první březnovou sobotu 7. kolem v Baráčnickém domě v Kladně – Kročehlavech za účasti 69 účastníků z ČR, Slovenska, Ukrajiny a Velké Británie. Pouhý přehled soupeřů ve skupinách vyrážel dech. Kromě stálých účastníků s vysokou výkonností, z nichž chyběl jediný, přijeli vynikající hráči, kteří se zřejmě chtěli rozehrát před dubnovým letovickým víkendem (MS klubů + Czech Open). Naopak začátečníky asi skolily nemoci, takže turnaj se stal nejtěžším v seriálu za několik posledních let. Klub Stiga HC Benátky postavil do boje šestici hráčů. Výtečnou obnovenou premiéru zažil Robert Jež, který jediný se probojoval do elitního Áčka a obsadil 17. místo pouhý bod za play-off. V Béčku se Michal Boštík z 2. příčky postavil ve čtvrtfinále proti Jiřímu Chylíkovi ml. (HCS Žabka Praha), vedl už 2:0 na zápasy, avšak 2:3 podlehl a skončil 29., Zdeňku Lopaurovi se dařilo méně a uhrál 38. místo. Céčko svedlo dohromady zbylou trojici: nejlépe dle očekávání dopadl 54. Tomáš Halama, Jiří Malík skončil 57. a Jindřich Petr 58. V soutěži klubů jsme obsadili 7. místo. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po maturitním plese neměl svůj den: do vyřazovacích bojů Áčka šel až z 6. příčky, v osmifinále porazil Filipa Hamáčka (HCS Žabka Praha) 3:0, ale pak nestačil na svého klubového kolegu Václava Pikla (0:3). Ve finále Zdeněk Matoušek ml. (HCS Žabka Praha) porazil Lukáše Turoně (THC Třinec), 3. příčku obsadil Yevhen Levdansky (UKR - THC Stiga Elites). V průběžném pořadí vede Z. Matoušek ml. před Y. Levdanskym a J. Dryákem (Big Band Praha), P. Petr je 4., M. Boštík 13., R. Jež 20., Z. Lopaur 25., J. Petr 40., 43. J. Malík vede soutěž nováčků, B. Petrová je 3. žena a 9. juniorka, R. Jež 6. veterán, klub drží 6. příčku. Český pohár pokračuje 22. 3. v Milovicích, v sobotu 5. 4. vás zveme na 4. kolo Litomyšlského poháru 2014 do DDM Litomyšl.