ČP Brno 2014

22. 1. 2014

Český pohár 2013/2014 ve stolním táhlovém hokeji pokračoval 5. kolem ve víceúčelové hale Základní školy Brno, Čejkovická. Startovní listina čítala 78 účastníků, z nichž 9 reprezentovalo klub Stiga HC Benátky. Ze 4 dopoledních základních skupin se do elitního Áčka dostal opět pouze Michal Boštík, a to ještě za vydatné pomoci klubového kolegy, který mu odstranil z cesty J. Váchu (SHC Cheb). Do vyřazovacích bojů se však tentokrát i kvůli porážce od nejlepší ženy turnaje A. Jackowské (BSE České Budějovice) nedostal a obsadil 18. příčku. V Béčku nás zastupoval kapitán Zdeněk Lopaur (35.), který za play-off zaostal o 3 body a Tomáš Halama (40.), který zopakoval 16. místo ve skupině. V soutěži klubů jsme tak obsadili 6. místo. Hráči v dalších skupinách pak hráli jen za sebe: v Céčku 5. místem zabojoval Jindřich Petr - 49., 56. Jiří Malík a 62. Jiří Junek; v Déčku nedotáhla nadějný boj o pohár do vítězného konce 3. Barbora Petrová – 67., 69. Milan Zeman, 70. Michal Janků. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po vítězství v 1. základní skupině vyhrál i skupinu A, v play-off postupně vyřadil Miloše Ševra (THC Stiga Elites), Pavla Plešáka (APP Gladiators Plzeň) a Filipa Hamáčka (HCS Žabka Praha), jeho finálový soupeř a kamarád Yevhen Levdansky (THC Stiga Elites) však už byl nad jeho síly. Třetí příčku obsadil Jan Dryák (Big Band Praha). Po půlce seriálu vede Z. Matoušek ml. (HCS Žabka Praha) před Y. Levdanskym a J. Dryákem, P. Petr je 5., M. Boštík 15., Z. Lopaur 27., T. Halama 33., J. Petr 43., J. Malík vede soutěž nováčků, B. Petrová je 3. žena a 5. juniorka, Z. Lopaur 9. veterán, klub se vrátil na 6. příčku. Další turnaj se 8. 2. bude hrát v Plzni a ještě předtím vás 1. 2. zveme na 2. kolo Litomyšlského poháru 2014 do DDM Litomyšl.