ČP Bratislava 2013

14. 11. 2013

Premiérový zahraniční turnaj Českého poháru ve stolním táhlovém hokeji se za účasti 70 hráčů 5 zemí konal 26. 10. v Bratislavě, přičemž klub Stiga HC Benátky reprezentovalo 7 zástupců. Z 1. základní skupiny Tomáš Halama (11.) postoupil do Béčka, Jindřich Petr (12.) s dcerou Barborou (14.) do Céčka, z 3. skupiny si Céčko vybojovali Milan Zeman (13.) a Jiří Junek (14.); nejlépe si vedli naši zástupci ve 4. skupině, kde 5. Zdeněk Lopaur postoupil do Áčka a 10. Josef Malý do Béčka. Protože turnaj se z různých organizačních důvodů neúměrně protahoval, odpoledne jsme hlavně hleděli dohrát výkonnostní skupiny do odjezdu vlaku, což se nakonec zdařilo. Z. Lopaur měl v elitním Áčku přetěžkou pozici a skončil 23., v Béčku J. Malý 17. (41.) a T. Halama 20. (44.). V Céčku zlepšeným závěrem J. Petr skončil 6. (50.), M. Zeman 11. (55.), B. Petrová 12. (56.) a J. Junek 16. (60.). V soutěži klubů jsme obsadili 7. místo. Celkově zvítězil Zdeněk Matoušek ml. před Filipem Hamáčkem (oba HCS Žabka Praha) a Yevhenem Levdanskym (THC Stiga Elites). Po 2 turnajích je v čele Z. Matoušek ml. před Janem Dryákem (Big Band Praha) a F. Hamáčkem, Z. Lopaur je 21., J. Petr 30., J. Junek 34., J. Malík vede soutěž nováčků, J. Malý je 3. junior, B. Petrová 4. žena, Z. Lopaur 7. veterán, klub postoupil na 6. místo. Další turnaj se již 16. 11. uskuteční v litomyšlském Lidovém domě, kam vás všechny srdečně zveme!