Praha-Satalice 2012

22. 12. 2012

V sobotu 8. 12. se elita českého Stiga hokeje sjela do pražských Satalic na 4. kolo Českého poháru, pořádané klubem HCS Žabka Praha za účasti 66 hráčů. Klub Stiga HC Benátky vyslal tentokrát jen 6 zástupců, kteří v dopoledních základních skupinách bojovali se střídavými úspěchy: v 1. skupině, kterou vyhrál Patrik Petr (THC Stiga Elites), si 7. Michal Boštík zajistil postup do Béčka, 17. Milan Zeman bez bodu skupinu uzavřel; ve 2. skupině 10. Zdeněk Lopaur také zamířil do Béčka, což se naopak nepovedlo 12. Tomáši Halamovi a 14. Josefu Malému; ve 4. skupině 14. Jindra Petr splnil svou povinnost dle žebříčku. Podle počtu zúčastněných se odpoledne mělo hrát ve čtyřech výkonnostních skupinách, ale vzhledem k odstoupení 3 hráčů byly skupiny C+D sloučeny. Znamenalo to trochu zklamání pro nás, kteří jsme si dopoledne postupem do Céčka splnili základní cíl a těšili se na vyrovnané boje, ale pro smutné Déčkaře to naopak byla nová šance. Skupina byla velmi vyrovnaná a nikdo se neubránil nečekaným ztrátám. Z našeho pohledu se bojovalo zejména o 3. zástupce do hodnocení klubů, kam se nakonec zapsal 50. T. Halama, pouze za sebe pak bodovali 53. J. Petr, 56. J. Malý a 57. M. Zeman. Mnohem těžší boje ve skupině B absolvoval 36. Z. Lopaur, který na postup do vyřazovacích bojů ztratil 4 body. Výrazně lépe se dařilo M. Boštíkovi, který šel do play-off ze 2. příčky, ve čtvrtfinále 3x 4:3 porazil domácího Jiřího Chylíka ml., ale v semifinále prohrál s Tomášem Hudcem (THC Blue Dragon Košice) 1:3, obsadil velmi pěkné 27. místo a odvezl si ceny za 3. místo v Béčku a 2. juniora turnaje. P. Petr si soustředěným výkonem zajistil 2. příčku v A-skupině a s ní vynikající pozici pro play-off, kde v osmifinále vyřadil domácího Daniela Matýska 3:0, ve čtvrtfinále stejným poměrem Kryštofa Lebla (Big Band Praha) a dobře zahájil i semifinále proti domácímu Zdeňku Matouškovi ml., ve kterém vedl 2:1 na zápasy a 3:2 těsně před koncem 4. utkání. Vedení však neudržel, 4. zápas prohrál v prodloužení a po další porážce šel do finále jeho soupeř. Patrika to však nemusí příliš mrzet, protože si splnil další postupný cíl a premiérovou 3. příčkou na turnaji ČP se stal 53. hráčem, který se na 210 turnajích tohoto seriálu „postavil na bednu“. Zvítězil opět Lukáš Turoň (THC Třinec), který ve finále porazil Z. Matouška ml. 3:2. V celkovém pořadí vede L. Turoň před M. Hvižděm (THC Stiga Elites), Z. Matouškem ml. a P. Petrem, z našich je 25. Lopaur, 28. Boštík (4. junior), 37. J. Petr (11. veterán), 39. M. Zeman atd. Klub obsadil až 8. příčku a celkově drží 7. místo. Další turnaj nás čeká 19. 1. v Brně.