Jihlava

10. 5. 2012

Ze všech směrů přijelo 5. 5. rozkvetlou Vysočinou na Horácký zimní stadion v Jihlavě 69 hráčů a hráček na závěrečný turnaj Českého poháru 2011/2012 ve stolním táhlovém hokeji. Poslední příležitost k vylepšení svých pozic v celkovém hodnocení ČP před MR v Českých Budějovicích si nenechalo ujít ani 9 zástupců klubu Stiga HC Benátky. Z 1. „benátské“ základní skupiny se 6. Zdeněk Lopaur dokázal dostat až do elitního Áčka, 10. Kryštof Herold a 11. Michal Boštík si zajistili Béčko a 13. Jindra Petr s 14. Bárou Petrovou byli rádi za Céčko. Ve 2. skupině osamocený 11. Tomáš Halama vybojoval Béčko, stejně jako ve 3. skupině 10. Josef Malý, zatímco 14. Milan Zeman zamířil do Céčka, ve 4. skupině 4. Patrik Petr zamířil za kapitánem do Áčka. Odpoledne pak už šlo opravdu do tuhého, protože ve výkonnostních skupinách může každý porazit každého. Mezi elitou se dařilo 3. Patrikovi, který si pro osmifinále play-off „vybral“ Vladimíra Krause (Absolut Desperation), po zápasech 4:1, 5:2, 7:5 na něj ve čtvrtfinále čekal Jakub Sládek (THC Stiga Elites), kterého vyřadil 3:2, 4:3p, 2:5, 4:2 a pak přišla kosa na kámen, když narazil na Zdeňka Matouška ml. (HCS Žabka Praha): 3:4p, 2:7, 1:5. Výsledek neodpovídá rozdílu ve výkonnosti soupeřů, ale je přímo úměrný Patrikovu negativnímu přístupu k zápasu: „rozhodl se“ prohrát a sváděl to na mizernou kvalitu hokejů, na kterých se celý turnaj hrál a výrazně se na nich podepsala celá sezóna. Jenže jsme na tom byli všichni stejně a silný je ten, kdo překoná všechny těžkosti. Na Patrika tak zbylo „jen“ 4. místo a na druhém turnaji po sobě pohár pro nejlepšího juniora. Lopy i přes 6 vítězství obsadil 22. místo. V Béčku se bojovalo o poslední body pro 6. klub turnaje a zasloužil se o ně 12. Kryštof (36.), další už bojovali jen za sebe: 13. Michal (37.), 18. Tomáš (42.), 19. Pepa (43.). Ve vyrovnaném Céčku nejlépe uspěl 8. Jindra (52.), dobrou formu si přivezl 11. Milan (55.), mile překvapila 13. Bára (57.). Déčko nás tentokrát nezajímalo… Ve finále Lukáš Turoň (THC Třinec) porazil Z. Matouška ml. 3:0, na 3. místě skončil překvapivý vítěz 2. skupiny i Áčka Stanislav Kraus (Absolut Desperation). Celkově zvítězil L. Turoň, 2. J. Dryák (Big Band), 3. Z. Matoušek ml., 4. P. Petr, 37. M. Boštík, 39. T. Halama, 42. K. Herold atd. V hodnocení klubů jsme obsadili 7. příčku, mezi juniory zvítězil P. Petr, 5. skončil M. Boštík a 7. J. Malý, v tabulce veteránů je 12. T. Halama, 15. J. Petr a 17. I. Halama, mezi ženami je 5. B. Petrová. Jménem vedení klubu děkuji všem hráčům za výkony v celém seriálu a všichni si přejeme, aby podobně úspěšný byl i návrat z MR – držte nám palce!

Předem děkujeme za zveřejnění!

S pozdravem Petr