Czech open Praha-Satalice 2013

21. 4. 2013

Kolotoč Českého poháru 2012/2013 ve stolním táhlovém hokeji se v závěru sezóny točí stále rychleji. V sobotu 13. 4. se v tělocvičně ZŠ v Praze-Satalicích konal 9. turnaj – Czech Open, zařazený zároveň do nejvyšší úrovně World Tour, kterého se zúčastnilo 114 hráčů a hráček ze 12 zemí světa. Mezi nimi se neztratilo též 9 členů klubu Stiga HC Benátky, z nichž každý měl trochu jiné ambice, ale nejprve museli projít sítem základních skupin. V 1. skupině Barbora Petrová s 10 b. těsně zaostala za Céčkem; Zdeněk Lopaur ve 2. skupině s 20 body postoupil do Béčka, Josef Malý s 12 b. do Céčka a Milan Zeman s 1 b. do Éčka; ve 3. skupině, kterou vyhrál Patrik Petr (THC Stiga Elites), si 25 body postup do elitní A-skupiny vybojoval Michal Boštík, Tomáš Halama si 13 b. zajistil Céčko; z 5. skupiny Jindra Petr s 12 b. na vzájemný zápas neprošel do Céčka a Jiří Malík se 4 b. stejně do Déčka; ze 6. skupiny Jiří Junek se 7 b. zamířil do Déčka. Většinou vládla spokojenost a ti, kteří měli dopoledne smůlu, se těšili, že budou v nižších skupinách bojovat o poháry pro nejlepší trojice. V elitní skupině A1 Patrik Petr prošel do play-off ze 3. příčky a po osmifinálové výhře 4:3 nad Kristijanem Curkovicem (Chorvatsko) podlehl Lukáši Turoňovi (THC Třinec) 3:4, M. Boštík odehrál výtečný turnaj a ve skupině A1 skončil 14. (27. celkově). V Béčku zůstal 5. Z. Lopaur (53.) o bod za play-off. Poslední body pro klub přidal v Céčku 17. J. Malý (83.), který však s T. Halamou (18. v „C“, 84.) opět kvůli fotbalu odjel dřív. V Déčku skončil nejlépe 8. J. Junek (92.), zatímco 13. J. Petr (97.) a 18. B. Petrová (102.) dohrávali opět se zdravotními problémy. V E-skupině se 3. M. Zemanovi podařil útok na pohár (105.), 5. J. Malík se na vzájemný zápas nedostal do semifinále (107.). Turnaj vyhrál Lukáš Turoň (THC Třinec) před Yevhenem Levdanskym (Ukrajina) a Petrem Tmějem (oba THC Stiga Elites). Před závěrečným turnajem v Jihlavě vede L. Turoň před M. Hvižděm (THC Stiga Elites) a Z Matouškem ml. (HCS Žabka Praha), 5. je P. Petr, z našich je 22. M. Boštík (3. junior), 29. Z. Lopaur, 39. J. Petr (13. veterán), 41. T. Halama, 42. J. Malý, B. Petrová je 2. nováček a 2. žena. Klub obsadil 7. příčku (7. celkově), ve světovém žebříčku předstihl SHC Cheb a je 53.