ČP Teplýšovice 2012

30. 9. 2012

Prvně v nových opravdových dresech, prvně bez Patrika Petra, který přestoupil do týmu THC Stiga Elites – takovou hořkosladkou chuť měl pro tým Stiga HC Benátky 1. turnaj Českého poháru 2012/2013, který se prvně hrál v Teplýšovicích, malé obci u Benešova. Špatnou dopravní obslužnost vyřešili pořadatelé vstřícně a všechny, kdo využili vlak, dopravili z/do Benešova auty ZDARMA. Není tedy divu, že se ke stolům postavilo či posadilo 66 hráčů a hráček z Česka, Německa a Velké Británie. Náš klub reprezentovalo 5 zástupců: v 1. skupině hrála na svém 3. turnaji ČP Barbora Petrová a o jedinou výhru přišla v poslední minutě zápasu; ve 2. skupině měl Zdeněk Lopaur kliku, když 5. místo obsadil vítězstvími nad dalšími 2 borci se stejným počtem bodů; ve 3. skupině skončil Michal Boštík 10., Jindřich Petr 12. a Milan Zeman 14. Ve všech odpoledních výkonnostních skupinách jsme tak měli své zástupce. V elitním Áčku hájil čest týmu Lopy, který přes svou tradiční bojovnost a zkušenosti skončil na 23. místě. V Béčku bojoval o postup do osmičlenného play-off Michal, což se mu o pouhý bod nepovedlo a obsadil celkové 34. místo. Poslední body pro tým dodal v Céčku Jindra, který (spolu s 54. Milanem) odpoledne odehrál nejvíc zápasů a síly už neměl na rozdávání – skončil 1 bod od 3. příčky ve skupině na celkovém 49. místě. Na dálku přitom soutěžil se svou dcerou Bárou o počet získaných bodů a vyhrál pouze o jediný - Bára (58.) se překonávala, hra ji bavila, byla správně naštvaná z neúspěchů a slíbila, že příště už nebude 2. v Déčku, ale přiveze nějakou cenu. Nedá mi, abych nenapsal o Patrikovi: po 2. místě v základní skupině skončil v Áčku 3., v osmifinále vyřadil K. Konečného (THC Stiga Svitavy 93) 3:1 na zápasy, ve čtvrtfinále vedl v posledním zápase nad L. Hvižděm ml. (THC Stiga-Game Příbram) vteřiny před koncem 1:0, ale takticky propadl, nabídl soupeři puk ke vstřelení vyrovnávací branky a po prohraném prodloužení se s turnajem rozloučil 5. místem. Vyhrál opět Lukáš Turoň (THC Třinec) před Michalem Hvižděm (THC Stiga Elites) a Zdeňkem Matouškem ml. (HCS Žabka Praha) a je jasné, že až se po operaci vrátí ke stolům Jan Dryák (Big Band), bude mít velmi těžkou konkurenci! Náš klub obsadil 7. příčku a věříme, že ji udržíme po celou sezónu. Příště se všichni potkáme 20. října v Letovicích a tak máte výtečnou šanci porovnat síly s elitou, nadšenci a začátečníky i Vy – těšíme se na Vás!