ČP Milovice 2013

31. 3. 2013

V sobotu 30. 3. se v milovické sokolovně konal 8. turnaj o Český pohár 2012/2013 ve stolním táhlovém hokeji. Z 69 zúčastněných hráčů reprezentovalo klub Stiga HC Benátky 8 členů, kteří ve 4 základních skupinách bojovali o postup do odpoledních výkonnostních skupin. V 1. skupině, kterou vyhrál Patrik Petr (THC Stiga Elites), si postup do B-skupiny zajistil 11. Josef Malý; 8. Z. Lopaur ve 2. skupině zůstal bod za branou Áčka a s 10. Jindrou Petrem se mohli těšit na Béčko, 13. Barbora Petrová zamířila do Céčka; z těžké 3. skupiny 12. Tomáš Halama a 13. Jiří Junek zamířili do Céčka, 17. Milan Zeman do Déčka; 9. Michal Boštík ve 4. skupině postoupil do Béčka. Odpoledne jsme v elitním Áčku sledovali postup P. Petra do play-off až ze 7. příčky, což se mu nakonec nevyplatilo: po osmifinálové výhře nad Michalem Zunkou (THC Stiga Svitavy 93) 3:0 podlehl stejným rozdílem Zdeňku Matouškovi ml. (HCS Žabka Praha). Naše čtyřka v Béčku bojovala o body pro klub. 9. M. Boštík (33.) o bod a 11. Z. Lopaur (35.) o dva zůstali za osmičkou postupujících do vyřazovacích bojů, poslední body přidal 17. J. Malý (41.). Ten však mohl dojít mnohem dál, kdyby s T. Halamou (7. v „C“, 51.) nemusel odjet domů do Mohelnice. Na posledním 20. místě skončil při své premiérové účasti v Béčku J. Petr (44.), který kolegům pomohl obráním společných soupeřů o 6 bodů. V Céčku 13. B. Petrová (57.) a 14. J. Junek (58.) dohrávali se zdravotními problémy, v D-skupině se 2. M. Zeman (62.) stal remízovým králem. Turnaj vyhrál Lukáš Turoň (THC Třinec) před Michalem Hvižděm (THC Stiga Elites) a Z. Matouškem ml. Stejné pořadí je v čele celkové tabulky, 6. je P. Petr, z našich je 22. M. Boštík (3. junior), 28. Z. Lopaur, 40. T. Halama (13. veterán), 41. J. Malý, 42. J. Petr atd. Klub obsadil 8. příčku (7. celkově), B. Petrová je 2. nováček a 2. žena. Už za 2 týdny nás čeká pražské Czech Open s účastí celé české špičky a mnohých výtečných zahraničních hráčů!

Náhledy fotografií ze složky ČP Milovice 2013