ČP Litomyšl 9. 3. 2013

12. 3. 2013

Když dne 18. 12. 1999 uspořádal Zdeněk Lopaur v Litomyšli první veřejný turnaj ve stolním táhlovém hokeji Stiga, určitě netušil, jakou lavinu strhne. Dne 4. 1. 2003 na 38. turnaj o Litomyšlský pohár přivedl Jindra Petr syna Patrika a spolu se Z. Lopaurem pozvedl tuto činnost na vyšší úroveň. V roce 2003 jsme získali stálou základnu v DDM Litomyšl a v roce 2005 bylo zaregistrováno občanské sdružení Stiga HC Benátky. Již od roku 2004 však v Litomyšli každoročně pořádáme jeden z turnajů Českého poháru a v letech 2004 a 2011 jsme dokonce byli poctěni pořádáním Mistrovství ČR v tomto krásném sportu, který spojuje mladé i starší, holky i kluky, zdravé i s hendikepem. Těší nás podpora Pardubického kraje, města Litomyšl a obce Benátky a zejména trvalý zájem nadšenců všeho druhu z Litomyšle a širokého okolí.

V sobotu 9. 3. jsme v litomyšlském Lidovém domě uspořádali 7. turnaj o Český pohár 2012/2013 za výborné účasti 66 hráčů. Z nich 13 hrálo za pořádající klub, přičemž hned 4 ochutnali menu této úrovně vůbec poprvé – Jiří Malík (Rokytno), Patrik Růžička (Loštice), Pavel Tobiášek (Říkovice) a Petr Vohralík (Litomyšl). Ve 4 základních skupinách se bojovalo o postup do odpoledních výkonnostních skupin. V 1. skupině si postup do B-skupiny zajistil 7. Z. Lopaur a 11. Tomáš Halama a na Céčko dosáhl 13. Jiří Malík, stejně jako ve 2. skupině 13. Josef Sedláček, naopak 16. Pavel Tobiášek a 17. Petr Vohralík se museli spokojit s Déčkem; ze 3. skupiny 8. Michal Boštík a 11. Josef Malý nabrali směr Béčko, 14. Barbora Petrová do Céčka a 15. Milan Zeman do Déčka; ve 4. skupině 13. Jindra Petr a 14. Jiří Junek zamířili do Céčka a 15. Patrik Růžička do Déčka. Dopolední boje byly náročné, ale odpolední maratón tím víc. V elitním Áčku jsme sledovali postup Patrika Petra (THC Stiga Elites) do play-off ze 4. příčky, zatímco naše čtveřice v Béčku sbírala body pro klub. Nejvíc se dařilo 6. M. Boštíkovi (25.), který ve vyřazovacích bojích postoupil přes M. Černocha (HCS Žabka Praha) a D. Brdíčka (THC Stiga Svitavy 93) do finále, kde podlehl R. Ježovi (THC Stiga Svitavy 93). Za ním skončil 10. Z. Lopaur (34.), 13. J. Malý (37.) a 18. T. Halama (42.). Naše pětice v Céčku dosáhla díky J. Petrovi (45.) a J. Junkovi (46.) až na mety nejvyšší, dále 6. J. Sedláček (50.), 7. B. Petrová (51.) a 9. J. Malík (53.). Déčko jsme díky P. Růžičkovi (57.) také vyhráli, pěkně si zahráli i 5. M. Zeman, 6. P. Vohralík a 7. P. Tobiášek (61.-63.). P. Petr vypadl ve vyrovnaném čtvrtfinále Áčka s L. Turoněm (THC Třinec), který nakonec obsadil 3. příčku, ve finále zvítězil Michal Hvižď (THC Stiga Elites) nad Z. Matouškem ml. (HCS Žabka Praha). Průběžně vede L. Turoň před M. Hvižděm a Z. Matouškem ml., 6. je P. Petr, z našich je 23. Boštík (3. junior), 30. Lopaur, 41. T. Halama (13. veterán), 42. J. Malý, 43. J. Petr atd. Klub obsadil 7. příčku (7. celkově), B. Petrová je 2. nováček a 2. žena. Za ceny děkujeme nakladatelství Paseka a firmě Špalda s.r.o. a těšíme se brzy na zahranou třeba i s Vámi!

Předem děkujeme za zveřejnění!

TRS

redakce