ČP Letovice 2012

26. 10. 2012

V sobotu 20. 10. uspořádal klub THC Stiga Svitavy 93 v Letovicích 2. turnaj Českého poháru 2012/2013 ve Stiga hokeji. Mezi 69 účastníky z Česka, Ukrajiny a Velké Británie bylo hned 9 zástupců klubu Stiga HC Benátky: ve 2. skupině měl 12. Tomáš Halama nehoráznou smůlu, když mu postup do B-skupiny utekl o 6 gólů ze 16 zápasů, 13. Josef Malý zaostal jen o 2 body; ve 3. skupině 8. Michal Boštík skončil dokonce jen 2 body za hranicí Áčka, byť s pomocí 1 kontumační výhry, 13. Jindřich Petr si zajistil Céčko, 16. Milan Zeman tentokrát jen Déčko, stejně jako 17. Michal Janků, nejnovější přírůstek naší ekipy; ve 4. skupině 7. Zdeněk Lopaur ztratil na Áčko 4 body, 12. Ivan Halama, 13. Jiří Junek a dokonce i 15. Barbora Petrová se po základní části mohli těšit na další vzájemné zápasy v Céčku. Odpoledne jsme proto na zápasy elitního Áčka mohli jen mlsně koukat a držet palce třeba Patriku Petrovi (THC Stiga Elites), což však tentokrát taky nepomohlo, protože zůstal 1 místo a 1 bod za branou osmifinále. Důležité proto bylo, jak se Lopaurovi s Boštíkem vydaří zápasy v Béčku. Oba si vybojovali o postup do osmičlenného play-off, 29. Lopaur však vypadl ve čtvrtfinále s Kryštofem Leblem (Big Band), který pak ve finále porazil i 26. Boštíka. Poslední body pro tým přidal v Céčku 45. T. Halama, kterému se dokonce podařilo skupinu vyhrát a s Boštíkem byli jediní z našich, kteří si odvezli ceny. Další naši: 48. I. Halama, 49. Malý, 50. J. Petr, 52. Junek, 56. Petrová, pro níž bylo největším zážitkem další vítězství nad tátou, 62. Janků a na 64. příčce dokončil turnaj Zeman. Vítězství si z Letovic nečekaně odvezl Michal Hvižď (THC Stiga Elites), který dal na radu svého nového spoluhráče Y. Levdanskeho a porazil „neporazitelného“ Lukáše Turoně (THC Třinec), 3. příčku si zajistil Zdeněk Matoušek ml. (HCS Žabka Praha) před Michalem Zunkou (THC Stiga Svitavy 93) lepším výsledkem ve skupině, ale před Zunkovým výkonem ve vyřazovacích bojích je třeba smeknout. V celkovém pořadí mají L. Turoň a M. Hvižď stejně bodů, 3. Z. Matoušek ml., z našich je 24. Lopaur, 27. Boštík (3. junior), 44. J. Petr atd. Klub obsadil opět 7. příčku, kterou drží i celkově, hodnocení nováčků vede B. Petrová, která je i na 3. příčce mezi ženami – jen tak dál. Další turnaj nás čeká již 3. 11. v Českém Těšíně.