Jdi na obsah Jdi na menu

ČP Kladno 9. 2. 2013

23. 2. 2013

Klub hráčů stolního hokeje Stiga HC Benátky se dne 9. 2. na Kladně v počtu 8 hráčů zúčastnil 6. turnaje o Český pohár 2012/2013. Při účasti pouhých 59 hráčů se hrálo jen ve 3 základních skupinách a protože slabší hráči zůstali doma, byly to tvrdé bitvy. Z našich řad si podle očekávání nejlépe vedl Michal Boštík, který však překvapil i sám sebe. Nejen že prvně postoupil do elitního Áčka, ale rovnou se dostal až do osmifinále play-off. Zde sice prohrál s favorizovaným Janem Dryákem (Big Band Praha) 1:3 na zápasy, ale partie to byla nečekaně vyrovnaná a 15. Michal tak zaznamenal nejlepší juniorský výsledek celé sezóny! Druhým Áčkem sezóny nás potěšil i 23. Zdeněk Lopaur. Škoda, že jsme neměli zástupce v Béčku, protože Josefu Malému k němu scházel pouhý bod a v Céčku obsadil 4. místo (46.). Další naši: 48. Tomáš Halama, 50. David Hejnoch, 52. Jindřich Petr, 56. Milan Zeman a 59. Barbora Petrová. Suverénní Lukáš Turoň (THC Třinec) tentokrát ve finále našel přemožitele v Michalu Hvižďovi (THC Stiga Elites), 3. příčku obsadil opět Jan Dryák (Big Band Praha). Průběžně vede L. Turoň před M. Hvižděm a Z. Matouškem ml. (HCS Žabka Praha), 6. je P. Petr (THC Stiga Elites), z našich je 24. Boštík (3. junior), 30. Lopaur, 42. T. Halama (12. veterán) atd. Klub obsadil 8. příčku a celkově je 7., Bára je 2. mezi nováčky a 3. mezi ženami.

V sobotu 16. 2. se v DDM Litomyšl konalo 2. kolo Litomyšlského poháru 2013 za výtečné účasti 15 borců. Do čtvrtfinále se nečekaně dostal Daniel Polák, ale Robertu Ježovi dal jen 1 gól. Pomalejší rozjezd Zdeňka Lopaura poslal proti Michalu Boštíkovi, který však nevyužil vítězství v 1. zápase a pustil Lopyho dál. V semifinále si Patrik Petr pohrál s tátou Jindrou a Robert s Lopym 3:0. Ve finále Patrik sice prohrál úvodní zápas, ale pak potvrdil pověst favorita a získal již své 43. vítězství v seriálu, v zápase o bronz byl Lopy lepší Jindry, skupinu o 5. místo vyhrál Michal a skupinu o 9. místo na svém prvním životním turnaji Jiří Malík. Průběžné pořadí: 1. Patrik Petr (THC Stiga Elites) 80b., 2. Robert Jež (THC Stiga Svitavy 93) 65, 3. Michal Boštík 57, 4. Zdeněk Lopaur 56, 5. Jindřich Petr 48, 6. Jiří Junek 26, 7. Barbora Petrová 25, 8. Ladislav Cafourek 22, 9. Daniel Polák 19, 10. Josef Malý 19 (všichni Stiga HC Benátky) a dalších 8 účastníků. Další kolo nás čeká už 2. 3. na stejném místě a 9. 3. pořádáme v Lidovém domě v Litomyšli 7. kolo Českého poháru, na které srdečně zveme hráče i diváky!