ČP Jihlava 11. 5. 2013

17. 5. 2013

Český pohár 2012/2013 ve stolním táhlovém hokeji ukončil svou pouť po vlastech českých, moravských a slezských závěrečným turnajem na horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kterého se zúčastnilo 74 hráčů a hráček 13 klubů včetně 7 zástupců klubu Stiga HC Benátky. V 1. základní skupině, kterou vyhrál Patrik Petr (THC Stiga Elites), jsme zástupce neměli; 11. Zdeněk Lopaur ve 2. skupině postoupil do Béčka a 14. Jiří Junek do Céčka; ve 3. skupině si 5. Michal Boštík opět vybojoval postup do elitní A-skupiny, 11. Tomáš Halama si zajistil Céčko, 17. Barbora Petrová bohužel v přímé konfrontaci zaostala za Lukášem Staňkem (THC Stiga Elites), který tak na její úkor definitivně získal titul nováčka roku; ve 4. skupině 13. Jindra Petr postoupil do Céčka a 17. Milan Zeman zamířil za Bárou do Déčka. Odpoledne M. Boštík (18.) sahal v A-skupině dokonce po postupu do vyřazovacích bojů, ale ze 4 hráčů s 20 body mohli postoupit jen 2 a Michal měl nejhorší vzájemné zápasy, což ho vedle postupu stálo i krásnou cenu pro nejlepšího juniora turnaje. V Béčku zůstal 12. Z. Lopaur (36.) o 3 body za play-off, poslední body pro klub přidal 19. T. Halama (43.). V Céčku skončil nejlépe 5. J. Petr (49.) o bod před 7. J. Junkem (51.). V D-skupině se 2. B. Petrová (62.) po špatném začátku vezla na vítězné vlně, 4. M. Zeman (64.) za sebou nechal 10 soupeřů. P. Petr se asi na obědě přejedl, protože po dopolední jízdě mu úplně odešel útok a přestože ještě z 15. příčky prolezl do play-off, v osmifinále jasně vypadl s pozdějším vítězem Zdeňkem Matouškem ml. (HCS Žabka Praha), jehož finálovým soupeřem se po vyřazení Jana Dryáka (Big Band Praha) nečekaně stal Filip Hamáček (HCS Žabka Praha), který tak Patrika přeskočil v celkovém pořadí. Konečné pořadí seriálu: 1. L. Turoň (THC Třinec), 2. M. Hvižď (THC Stiga Elites), 3. Z. Matoušek ml. (HCS Žabka Praha), 6. P. Petr, z našich se 23. M. Boštík (3. junior), 30. Z. Lopaur, 40. T. Halama (12. veterán) a 41. J. Petr přímo kvalifikovali pro hlavní soutěž Mistrovství ČR v Letovicích, kde B. Petrová obdrží poháry jako 2. nováček a 2. žena. Klub obsadil 7. příčku z 15 klubů a ve světovém žebříčku se prvně po odchodu P. Petra vrátil od elitní padesátky.