ČP Český Těšín 2012

13. 11. 2012

V sobotu 3. 11. stála před klubem hráčů stolního táhlového hokeje Stiga HC Benátky cesta na východní konec republiky, protože 3. kolo Českého poháru 2012/2013 pořádal klub THC Třinec v jídelně základní školy v Českém Těšíně, pár desítek metrů od česko-polské hranice. Naše sedmička tvořila v počtu 54 účastníků (třinecký rekord) významný počet a ihned po příjezdu jsme se dali do hry ve 3 základních skupinách: v 1. skupině, kde se na 2. příčce umístil Patrik Petr (THC Stiga Elites), zůstal 9. Michal Boštík o místo a bod za postupem do elitního Áčka a nejvíc ho určitě může mrzet zbytečná porážka s domácím Davidem Cibulkou, který opravdu neměl svůj den, 13. Tomáš Halama si zajistil účast v Béčku; stejně pořídil ve 2. skupině 12. Josef Malý, naopak 16. Milan Zeman se musel spokojit s Céčkem; ve 3. skupině utvořili naši zástupci trojblok – 13. Zdeněk Lopaur a 14. Jindřich Petr postoupili do Béčka a 15. Barboře Petrové nezbývalo než se snažit o vítězství v Céčku. To se jí nakonec odpoledne podařilo dotáhnout do úspěšného konce - i přes ztrátu 3 bodů vyšla z minitabulky nejlepší trojice vítězně (43.) a s radostí převzala od pořadatelů milé ocenění, M. Zeman obsadil 49. místo. V Béčku se pak rozhodovalo o tom, kteří 3 hráči z 5 dají dohromady výsledek týmu. Z. Lopaur nejprve ve 2. kole prohrál s J. Petrem, aby pak zdravě nabuzen došel až do play-off, kde z 6. příčky narazil na 3. Martina Maděru (THC Stiga-Game Příbram), prohrál 1:3 na zápasy a protože ho přeskočil budoucí vítěz skupiny Kryštof Herold (HCS Žabka Praha), skončil 31. Do vyřazovacích bojů se naopak nedostal 35. M. Boštík, který chybějících 5 bodů ztratil s týmovými kolegy – u nás totiž týmová režie nemá místo. Závěr skupiny obsadil 40. J. Malý, 41. T. Halama a 42. J. Petr. P. Petr tentokrát do vyřazovacích bojů Áčka postoupil s přehledem z 5. místa, otočil sérii s Tomášem Waclawkem (THC Třinec), aby pak po vyrovnaných zápasech podlehl Zdeňku Matouškovi ml. (HCS Žabka Praha). Zvítězil domácí Lukáš Turoň, který ve finále oplatil porážku z Letovic Michalu Hvižďovi (THC Stiga Elites), 3. místo získal Yevhen Levdansky (UKR - THC Stiga Elites). V celkovém pořadí vede L. Turoň před M. Hvižděm a Z. Matouškem ml., z našich je 23. Lopaur, 32. Boštík (5. junior), 38. J. Petr (10. veterán), 40. B. Petrová (1. žena + 1. nováček), 42. M. Zeman atd. Klub obsadil výbornou 6. příčku a upevnil si celkové 7. místo. Další turnaj nás čeká 8. 12. v Praze.