ČP Brno 19. 1. 2013

26. 1. 2013

Když jsme v sobotu 19. 1. vyjížděli do Brna na 5. kolo Českého poháru ve Stiga hokeji, zdaleka jsme netušili, jaká překvapení na nás čekají. V nádherném atriu Rektorátu VUT se k turnaji chystalo 98 hráčů včetně početných výprav ze slovenské Skalice a Nových Zámků! V této sezóně se přitom turnajů účastnilo 54-69 hráčů. Pořadatelé, kteří mají bohaté zkušenosti z integračních turnajů hendikepovaných a zdravých sportovců, však nečekanou situaci s bravurou zvládli a příjemná atmosféra vydržela po celý turnaj, který se protáhl až do večerních hodin. Klub Stiga HC Benátky reprezentovalo 9 sportovců, kteří nejprve soupeřili v dlouhých základních skupinách: v 1. skupině si 11. Michal Boštík zajistil postup do Béčka, 15. Josef Malý proklouzl do Céčka a 22. Milan Zeman dosáhl na E-skupinu; 2. skupinu si nebývale užil 14. Jindra Petr, kterému 2 body scházely k senzačnímu postupu do Béčka; 3. skupina přinesla velké zklamání 8. Patriku Petrovi (THC Stiga Elites), který za elitním Áčkem zaostal o jediný bod, 14. Jiří Junek úspěšně prošel do Céčka a 20. Barbora Petrová těsně zůstala za branou Déčka; ve 4. skupině zářil 10. Tomáš Halama (B), až 15. Zdeněk Lopaur (C) určitě spokojen nebyl, 23. Michal Janků o bod neprošel do Éčka. Vzhledem k vysokému počtu hráčů se nejslabší skupina F hrála v polední pauze a my jsme tak mohli slavit první úspěch, když ji bez ztráty bodu vyhrál M. Janků. Pak se (bez nás) rozběhl program Áčka a posléze i další skupiny. V Béčku do vyřazovacích bojů postoupil 1. P. Petr a 3. M. Boštík, 19. T. Halama (43.) zdaleka nezklamal. Patrik porazil Jana Sládka (THC Stiga Elites), Davida Šmída (THC Stiga Svitavy 93) a Martina Ženíška (D.A.S. Gladiators Plzeň) a skupinu vyhrál (25.), Michal po vyřazení Adama Zielinského (Big Band Praha) vypadl s Ženíškem a skončil 3. (27.). V Céčku jsme čtyři měli hrát o poslední body pro klub, ale Z. Lopaur to vzal na sebe a skupinu vyhrál (45.), za ním skončili 13. J. Malý (57.), 15. J. Petr (59.) a 16. J. Junek (60.). B. Petrová obsadila ve skupině E 8. místo (84.) a na vyrovnanost doplatil až 11. M. Zeman (87.). Zvítězil zase Lukáš Turoň (THC Třinec), který ve finále porazil Zdeňka Matouška ml. (HCS Žabka Praha), na bednu se prvně v sezóně dostal Jan Dryák (Big Band Praha). Po půlce sezóny vede L. Turoň před M. Hvižděm (THC Stiga Elites) a Z. Matouškem ml., 5. je P. Petr, z našich je 27. Boštík (3. junior), 31. Lopaur, 43. T. Halama (12. veterán) atd. Klub obsadil 7. příčku, kterou drží i celkově, Bára je 2. mezi nováčky a 3. mezi ženami. Další turnaj nás čeká 9. 2. na Kladně.

Náhledy fotografií ze složky ČP Brno 19. 1. 2013