Jdi na obsah Jdi na menu

9. kolo – Czech Open - Praha, 25.4.2015

Dlouho očekávaný turnaj Czech Open, který byl poslední ze 4 největších akcí WTHT a předposlední v rámci Českého poháru 2014/2015, přivítal v Praze – Satalicích 115 hráčů a hráček stolního táhlového hokeje z 11 států. Klub Stiga HC Benátky byl na rozdíl od milovického turnaje s 10 zástupci po BSE United druhý nejpočetnější, nicméně absencí Zdeňka Lopaura a Josefa Malého přesto citelně oslaben. Ze šesti základních skupin jsme však přesto dokázali postoupit do všech skupin výkonnostních kromě nejslabší skupiny E, o kterou jsme samozřejmě nestáli. Mezi elitou nás zastupoval Michal Boštík, který ve skupině A2 vybojoval těsný postup do play-off. V boji o postup do osmifinále podlehl Janu Dryákovi (Big Band Praha) 1:4 na zápasy, ale ukázal nadějný potenciál a obsadil 24. místo. Robert Jež (54.) si po milovickém výpadku trochu zchladil žáhu, ale pouhý bod mu chyběl na play-off Béčka, 1 místo chybělo v Céčku Tomáši Jedličkovi (71.) ke stejnému cíli. Tito hráči se zasloužili o 8. příčku klubu na turnaji. Výtečné výsledky si zapsali 77. Jiří Malík a 82. Josef Sedláček, naopak Tomáš Halama (80.) stále hledá někdejší formu. V Déčku pak o čest bojovala zbylá čtveřice: náš nový spoluhráč David Dvořáček šel ze 3. místa do play-off, kde prohrál s Pavlem Pohořalým (THC Teplýšovice) 0:3 a odvezl si pohár za 3. místo (87.), za ním skončil Jindřich Petr (91.), Jiří Junek (96.) a Milan Zeman (99.). Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po 2. místě v základní skupině obsadil v A1 6. místo; v play-off postupně vyřadil Dmitriye Belavina (Rusko) 4:0, Filipa Hamáčka 4:3, Zdeňka Matouška ml. (oba HCS Žabka Praha) 4:0, v semifinále podlehl Mikhailu Shashkovovi 2:4 a v zápase o bronz Andreyi Voskoboynikovovi 2:3 (oba Rusko). 16. hráč světa dle WR Mikhail Shashkov (Legion) ve finále porazil Lukáše Turoně (THC Třinec), který si tím však připsal 100. umístění „na bedně“ v ČP! Průběžné pořadí soutěže: 1. P. Petr, 2. Z. Matoušek ml., 3. J. Dryák, 20. R. Jež, 26. M. Boštík, 33. Z. Lopaur, 38. J. Petr, 42. T. Jedlička, B. Petrová je 1. žena a 6. juniorka, R. Jež je 9. veterán, klub drží 6. příčku. Seriál skončí 16. 5. turnajem v Jihlavě.