6. kolo ČP - Kladno, 21.2.2015

30. 7. 2015

Na Kladně začala druhá polovina sezóny České poháru 2014/2015 ve stolním táhlovém hokeji Stiga. Klub Stiga HC Benátky byl tentokrát zastoupen pouhou pěticí nejvěrnějších, přesto jsme věřili ve slušné body do klubového hodnocení. Ze základních skupin se však nikdo nedostal mezi elitu do A-skupiny, když Michal Boštík zaostal za postupovou příčkou jen 2, Zdeněk Lopaur 3 a Robert Jež 4 body. Není každý den posvíceníL Vedeni snahou napravit smolné dopoledne se všichni tři dostali do play-off Béčka, kde Lopaur (32.) vypadl ve čtvrtfinále a Boštík (27.) v semifinále s pozdějším vítězem Václavem Piklem (THC Stiga Elites), Jež (28.) nestačil v semifinále na nadějného Michala Kobrleho (THC Stiga Elites). Součet jejich bodů stačil na 6. místo klubu. Za nimi skončil 37. Tomáš Jedlička a v Céčku uhrál svůj standard 52. Jindřich Petr. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po vítězství v základní skupině i v Áčku vyřadil v osmifinále Antonína Šurýna (Big Band Praha), ve čtvrtfinále Daniela Matýska (HCS Žabka Praha), v semifinále Davida Šmída (THC Stiga Svitavy 93) a ve finále Zdeňka Matouška ml. (HCS Žabka Praha) – vše 3:0 na zápasy, což se naposledy podařilo právě jeho finálovému soupeři na loňském kladenském turnaji 1. 3. 2014. Patrik Petr tak zúročil výtečnou aktuální formu, která mu pomohla i ke skvělému 8. místu na Swedish Masters 2015, které se konalo před týdnem v Malmö. Bonusem je vedoucí pozice v hodnocení ČP a skok na 17. místo historické tabulky turnaje! Bronz bral Jan Dryák (Big Band Praha). Průběžné pořadí soutěže: 1. P. Petr, 2. L. Turoň (THC Třinec), 3. Z. Matoušek ml., 14. M. Boštík, 20. R. Jež, 24. Z. Lopaur, 35. T. Jedlička, 40. J. Junek, 41. J. Petr, 44. B. Petrová (1. žena a 6. juniorka), R. Jež je 7. veterán, klub drží 6. příčku. Pokračování je na pořadu 21. března v Pelhřimově.

Výsledky z Kladna: http://www.trefik.cz/stiga/turnaje2015/kladno/

Náhledy fotografií ze složky Kladno 2015