5. kolo ČP - Brno, 24.1.2015

30. 7. 2015

Pátým kolem pokračoval Český pohár 2014/2015 ve stolním táhlovém hokeji v jídelně ZŠ Novolíšeňská v Brně. Přestože jsme v moravské metropoli byli zvyklí na větší účast, 66 hráčů 11 tuzemských klubů a hodně Slováků bylo zárukou kvality. Klub Stiga HC Benátky reprezentovalo 8 hráčů s rozličnými ambicemi. Nejlépe se ve svých základních skupinách uplatnili Robert Jež, Zdeněk Lopaur a Michal Boštík, kteří postoupili do prestižního Áčka. Nejlépe se tentokrát vedlo Ježovi, který na 18. místě zaostal jen 3 body za play-off, 23. Lopaur a 24. Boštík skupinu uzavírali a společně se zasloužili o 6. příčku klubu. V Béčku na vyřazovací boje naši neměli nárok – 14. Tomáš Halama (celkově 38.), 17. Tomáš Jedlička (41.). V Céčku, které hrálo dvoukolově a mělo tak nejdelší program, skončil Jiří Junek 50. a Jindřich Petr 52., v D-skupině hájila naše barvy 60. Barbora Petrová. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po vítězství v základní skupině a 3. příčce v Áčku vyřadil v osmifinále klubového kolegu Václava Pikla, ve čtvrtfinále Filipa Hamáčka (HCS Žabka Praha), v semifinále Jana Dryáka (Big Band Praha) a padl až ve finále s dalším klubovým kolegou Yevhenem Levdanskym. Bronz bral Dryák za lepší umístění v tabulce Áčka a možná měl kliku, že se o něj nehraje, protože 4. Kryštofa Lebla zastihl závěr turnaje v úžasné fazóně – dokázal vyřadit mj. Lukáše Turoně (THC Třinec)! Průběžné pořadí soutěže: 1. L. Turoň, 2. P. Petr, 3. J. Dryák, 13. M. Boštík, 17. R. Jež, 23. Z. Lopaur, 33. T. Halama, 37. T. Jedlička, 41. J. Junek, 42. J. Petr, 46. B. Petrová (1. žena a 6. juniorka), R. Jež je 7. veterán, klub drží 6. příčku. Příště se sjedeme 21. února na Kladno.