Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo ČP - Litomyšl, 1.11.2014

4. 11. 2014

Pořadatelský vrchol sezóny zažil klub Stiga HC Benátky, když v litomyšlském Lidovém domě hostil 3. kolo Českého poháru 2014/2015 ve stolním táhlovém hokeji. Slavnostní zahájení provedl starosta obce Benátky Jan Rada, který si také vyzkoušel zápas s hendikepovaným Milanem Zemanem. Ze zúčastněných 64 hráčů 12 tuzemských klubů a Slovenska bylo hned 14 hráčů pořádajícího klubu, kteří měli zastoupení nejen ve všech 4 základních skupinách, ale hlavně ve všech 3 odpoledních skupinách výkonnostních. V Áčku se 17. Michal Boštík o pouhý bod nedostal do vyřazovacích bojů, skvělé 20. místo si při své premiérové účasti mezi elitou zapsal Josef Malý a 24. Robert Jež uzavřel pořadí skupiny i 6. příčku klubu. V Béčku se nejlépe dařilo 30. Zdeňku Lopaurovi, který v play-off podle očekávání neprošel přes Jiřího Chylíka ml. (HCS Žabka Praha), 40. skončil Tomáš Halama. Zbylých 9 benátských hrálo Céčko, kde však na vítězství byl jediný vážný adept – Roman Mančík (SHK Bieli Žraloci Nové Zámky). Za ním skončili 46. Josef Sedláček, 48. Ivan Halama, 49. Jindřich Petr, 51. Jiří Junek, 56. Jiří Malík, 57. Ladislav Cafourek, 60. Barbora Petrová, 61. Milan Zeman a 64. Ladislav Kulhánek. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po 2. místě v základní skupině a 4. příčce v Áčku prohrál v semifinále s Lukášem Turoněm (THC Třinec) a prvně doma získal pohár z ateliéru Duke Bohemia. Ve finále zvratů, které rozhodlo až prodloužení posledního zápasu, zvítězil Yevhen Levdansky (THC Stiga Elites) nad Turoněm 3:2. Průběžné pořadí soutěže: 1. L. Turoň, 2. P. Petr, 3. F. Hamáček (HCS Žabka Praha), 13. M. Boštík, 20. R. Jež, 23. Z. Lopaur, 29. T. Halama, 34. J. Petr, 35. J. Junek, 38. B. Petrová (1. žena a 5. juniorka), R. Jež je 8. veterán, L. Cafourek 3. nováček, klub drží 6. příčku. Za celoroční podporu děkujeme městu Litomyšl, obci Benátky, Pardubickému kraji, krásné ceny poskytlo nakladatelství Paseka a Restaurace a minipivovar Veselka!