Jdi na obsah Jdi na menu

2. kolo ČP - Český Těšín, 11.10.2014

24. 10. 2014

Český pohár 2014/2015 ve stolním táhlovém hokeji Stiga pokračoval v Českém Těšíně 2. kolem. Tato extrémní distance neláká nikdy moc hráčů a tak počet 45 účastníků nepřekvapil, ale v boji o postup do výkonnostních skupin nechyběla osmička reprezentantů klubu Stiga HC Benátky. Z 1. skupiny si postup do elitní A-skupiny zajistil 8. Robert Jež, s Béčkem se musel spokojit Zdeněk Lopaur a Céčko zbylo na Barboru Petrovou a Milana Zemana. Ve 2. skupině z 5. příčky do Áčka skočil Michal Boštík, Béčko si zajistili Jiří Junek a Tomáš Halama a otřesný rozjezd měl Jindřich Petr. V odpoledním Áčku zúročil výbornou formu Michal Boštík, který šel do vyřazovací části ze 6. místa; v osmifinále však narazil na zkušeného Davida Šmída (THC Stiga Svitavy 93), který po taktickém výkonu vyhrál 3:0 na zápasy, takže Boštíkovi zbyla 10. příčka – jeho dosud 2. nejlepší umístění. Jen 3 body za branami play-off zůstal 21. Robert Jež. V Béčku se bojovalo o poslední body do klubového hodnocení, které nakonec získal Zdeněk Lopaur. Ve čtvrtfinále si poradil s Tomášem Halamou 3:1, v semifinále však prohrál s Janem Sládkem (THC Stiga Elites) 0:3 a obsadil 3. místo (27.), o kterém však nevěděl a odjel bez poháru. Halama skončil 30. a Junek 35. Doufali jsme, že aspoň Céčko dokážeme vyhrát, ale rybník nám vypálil Lukáš Kahoun (Nový Rychnov), za kterým skončil 40. Petr, 41. Petrová a 42. Zeman. Litomyšlský Patrik Petr (THC Stiga Elites) po vítězství v Áčku prošel až do semifinále, kde tvrdě narazil na Filipa Hamáčka (HCS Žabka Praha), kterému dal jen 2 góly, prohrál 0:3 a bral bronz, finále vyhrál domácí Lukáš Turoň (THC Třinec). Průběžné pořadí soutěže: 1. L. Turoň, 2. P. Petr, 3. J. Dryák (Big Band Praha), 14. M. Boštík, 21. R. Jež, 25. Z. Lopaur, 30. T. Halama, 33. J. Junek, 35. J. Petr, 36. B. Petrová (1. žena a 5. juniorka), R. Jež je 9. veterán, klub drží 6. příčku. Nyní už se všichni těšíme na 3. kolo, které pořádáme v sobotu 1. listopadu od 10 hod. v Lidovém domě v Litomyšli a doufáme, že nás tam přijdete podpořit!